צוואות - תהליך עריכת הצוואה

צוואה – תהליך מפחיד או מרגיע

יש חוויות שאנו מעדיפים לדחות, ביניהן כתיבת צוואה והנימוקים ה"משכנעים" רבים. יש אשר רואים בכתיבת צוואה את "ראשית הסוף" יש אשר רואים בצוואה כסימן ל"עין הרע". כתהליך קבלת החלטות מהסוג של "אל חזור" ועוד. למה דומה התחושה –לעמידה ליד גדר וחשש מהמתרחש מאחוריה כ"הר של בעיות" שעדיף שלא להתקרב. אנו מעדיפים "לעצום עיניים" ולנהוג כבת יענה.

בהיעדר צוואה נוהגים לפעול על-פי הוראות חוק הירושה. מהן המשמעויות, ההשלכות, התוצאות – אף שאלה זו נזנחת.

איך "עוברים את הגדר".

צוואה אינה אקט טכני, לא מדובר בפתרון "מדף" שניתן ליישמו גם בעזרת דוגמאות הלקוחות מהאינטרנט. אלא ניהול תהליך אשר יסייע למצווה לגבש החלטות אשר יהלמו את רצונותיו באופן מאופטימלי. התהליך מבוסס בחינת רצונו וכוונותיו של המצווה.

לתהליך קבלת ההחלטות חשיבות רבה ביותר. לדוגמא, כאשר המצווים הם הורים לילד בעל צרכים מיוחדים – השאלה "מי ייכנס לנעלינו מתי ואיך" מדירה שינה מעיניהם. התהליך מאפשר להורים לא רק "לעבור את הגדר" אלא "להפוך כל אבן", לזהות בעיות/משוכות עתידיות  על מנת ליצור את התנאים שנראים לתפיסתם כמתאימים להגנה על זכויות היורש בעל הצרכים המיוחדים, לדאוג לאיכות חייו כפי שעושים הם במהלך חייהם.

משרדנו מתמחה, בין היתר, בסיוע בתהליכי גיבוש צוואות ובכתיבתן

מניסיוננו למדנו כי תהליך גיבוש צוואה מאפשר למצווים למקד את חשיבתם ולאתר פתרונות לשביעות רצונם

תהליך גיבוש צוואה כולל איתור בעיות עתידיות וזיהוי פתרונות ההולמים את תפיסתם של המצווים

בחלק מהמקרים, רעיונות שעולים על ידי המצווים ניתנים ליישום עוד בחייהם, מצב המאפשר המשכיות גם לאחר שישלימו המצווים את ימיהם

העיקרון המנחה והחשוב בעינינו – סיוע למצווים לגבש צוואה אשר תתאים באופן הראוי ביותר לכוונותיהם, למטרותיהם ולצורכיהם

האמור לעיל אינו תחליף לייעוץ משפטי.