תביעות למיצוי זכויות בעת תאונות אישיות

אם רכשת פוליסה כנגד תאונות אישיות חשוב שתדע שפוליסת תאונות אישיות נמכרות במגוון ורסיות ואינן אחידות, כך למשל תוכל לראות בפוליסה שרכשת שחברת הביטוח החריגה מקרה מסויים ואינך מוגן מפני סוג מסויים של תאונה אישית, ובפוליסה אחרת אין החרגה כזו. אולם באופן כללי מטרת הפוליסה היא מתן פיצוי כספי במקרה של נזק פיזי כגון שברים וכוויות, מוות, נכות ואובדן כושר עבודה עקב תאונה שאיננה תאונת עבודה. חשוב לדעת כי מרבית הפוליסות כוללות מתן פיצוי כספי גם במקרים בהם התאונה התרחשה בכל מקום בעולם, למעט במדינות אויב. 

נדגיש, כי ההגדרה לתאונה משתנה מפוליסה לפוליסה ואיננה זהה בכל חברות הביטוח, ולכן בטרם מוגשת תביעה למיצוי זכויות בפוליסה – חשוב לבדוק כי המקרה שלכם אכן האירוע שהתרחש מתאים להגדרה בפוליסה שרכשתם. 

בנוסף, חברות הביטוח מציעות הרחבות שונות לפוליסת תאונות אישיות לדוגמה שירותים רפואיים נלווים לפעילויות ספורט חובבני, ייעוץ עם תזונאי, טיפולי פיזיותרפיה, פיצוי בגין אשפוז בבית החולים עקב תאונה, פיצוי חד פעמי עקב מצב סיעודי שנגרם עקב תאונה, תגמול יומי לקרוב משפחה מדרגה ראשונה אשר שוהה בבית מלון עקב אשפוזו של בעל הפוליסה, השתתפות בהוצאות פינוי באמבולנס ושכר אחות פרטית, ביטוחי ספורט אתגרי ועוד ויש משמעות למצות את הזכויות שמפורטות בפוליסה.

אם יש ברשותך פוליסת תאונות אישיות – ייתכן שאתה זכאי לקבלת פיצוי כספי מחברת הביטוח, אין לראות באמור כייעוץ משפטי, פנה אלינו ונסייע לך בבדיקת זכויותייך.